Nagrania całego cyklu webinariów
6 tematów controllingowych do wyboru

Solidna dawka praktycznej wiedzy controllingowej …
bez wychodzenia z biura czy domu!

Unikatowa wiedza prowadzących

Prezentacje on-line poprowadzą dla Państwa nasi eksperci controllingu:

  • ponad 19 lat doświadczeń w projektach controllingowych
  • ponad 200 wdrożeń controllingowych
  • wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego
  • wykładowca SGH w Warszawie i UMK w Toruniu
  • certyfikowany członek ICV

Krótkie – 55 minutowe prezentacje on-line

Wiemy, co to znaczy nie mieć czasu, dlatego każde webinarium potrwa  maksymalnie 55 minut – do zmieszczenia nawet w ciasnym planie dnia.

Jeśli potrzebujesz szybszego tempa lub większej porcji wiedzy pobierz dostęp do naszej bogatej Bazy Wiedzy.

Zero ryzyka i żadnych zobowiązań

learning controlling

Ryzykujesz 0,5% Twojego miesięcznego czasu pracy (55 min. ze 176h) i w każdej chwili możesz cichutko wyjść z webinarium.

Tematy i terminy webinariów

prezentacje odbyły się na przełomie 2019 i 2020 roku

1. W jaki sposób controlling może odpowiedzieć na kluczowe wyzwania biznesowe: jedna wersja prawdy, rentowność i przewidywalność?

rozwiń agendę

Dzisiaj firmy gromadzą coraz więcej danych. Z technologicznego punktu widzenia nie jest to problem, bowiem do tego służą właśnie bazy danych. Wyzwaniem staje się jednak  analiza tych danych. O tym dokładnie wiedzą nie tylko „zaawansowane analitycznie” firmy, ale i instytucje państwowe, które wdrażają ideę cyfrowego Państwa i dzięki analityce mogą bardziej precyzyjnie szukać nadużyć.

Mimo, że każdy system informatyczny posiada dziesiątki raportów to wiele osób, które podejmują decyzje wciąż opiera się na opiniach, interpretacjach niezrozumiałych danych, a nie na faktach.

Trudno jest bowiem człowiekowi zobaczyć coś w 10 raportach dotyczących tego samego zjawiska albo w jednym arkuszu, który zawiera dziesiątki kolumn i setki wierszy. W ten sposób bez dobrej informacji o historii – „jednej wersji prawdy” (np. jakie działania ile czasu zajmują, na co wydajemy najwięcej pieniędzy czy w końcu na czym firma naprawdę zarabia a na czym traci) menedżerowie działają często po omacku, planują i podejmują niewłaściwe działania.

Jeżeli do tego dołożymy presję odbiorców na niższe ceny, szybszą realizację zamówień i lepszą jakość produktów to przy dzisiejszych problemach z dostępem do pracowników robi się poważny problem z przewidywalnością biznesu.

Jak sobie z tym poradzić i zdobyć przewagę konkurencyjną? Jaki związek z kluczowymi wyzwaniami ma model biznesowy, nowoczesne narzędzia informatyczne i controlling? O tym na naszym webinarium. Zapraszamy.

2. Jak pokazać więcej informacji dla menedżerów na jednym dynamicznym pulpicie zamiast na kilkunastu pojedynczych raportach, wykorzystując te same źródła danych?

rozwiń agendę

Na tym webinarium pokażemy Państwu jak przygotować w kilka minut bardzo zaawansowaną analizę w postaci dynamicznego dashboardu – w którym jednym kliknięciem można powiększyć wykres, zagłębić się w dowolny obiekt, zadać dowolne pytanie i w kilka sekund uzyskać odpowiedź. Przejdziemy cały proces od danych źródłowych poprzez przygotowanie dynamicznego dashboardu po komunikację z menedżerem. Opowiemy o dobrych praktykach i standardach wizualizacji danych. Pokażemy wiele przykładów dynamicznych pulpitów menedżerskich dla różnych obszarów m.in. sprzedaż, HR, zarząd.

3. Jak znacznie poprawić jakość zarządzania budżetami projektów i zleceń, wykorzystując system controllingowy Eureca?

rozwiń agendę

3 wyzwania biznesowe, o których opowiadamy w tym cyklu webinariów, a w których controlling może pomóc dotyczą każdej organizacji, zarówno firm produkcyjnych jak i usługowych czy handlowych, tych dużych i tych małych, polskich i międzynarodowych. Jest jednak pewna specyfika, która charakteryzuje wyłącznie firmy działające w oparciu o projekty i zlecenia.

Serdecznie zapraszam na to webinarium, na którym pojawią się takie pojęcia jak budżet ofertowy, planowany i wykonawczy, koszty i przychody szacowane, rentowność zlecenia, a także wynik i cash flow na projekcie.

4. Controlling w przedsiębiorstwie a przewidywalność biznesu – czyli jak połączyć budżet z prognozą i proaktywnie zarządzać wynikiem bieżącego miesiąca?

rozwiń agendę

W wielu firmach toczą się dyskusje po co tworzyć budżety na kolejny rok skoro, zanim rok budżetowy się zacznie, często założenia do budżetu są już nieaktualne. Dyrektorzy finansowi i controllerzy nie mają wątpliwości, że budżet jest potrzebny. Często jednak pytanie o sensowność budżetowania dostaję od … właścicieli i zarządów. Sam niejednokrotnie je sobie zadaję. Jestem zdania, że budżetowanie roczne i raportowanie miesięczne jest konieczne, ale nie jest już wystarczające. Zapraszam na webinarium, na którym opowiem m.in. o prognozowaniu w oparciu o dane z biznesu, wykorzystywaniu komentarzy i raportowaniu danych kierunkowych na przykładzie systemu EURECA.

5. Controlling w przedsiębiorstwie a rentowność – czyli jak sprawnie pozyskiwać i raportować wiarygodne informacje o zjadaczach zysku?

rozwiń agendę

Ostatnio słyszałem pewną tezę (wynikającą z badań), że firma, które zatrudnia ponad 200 pracowników nie potrzebuje klientów, aby być w 100% zajętą. Zaskoczenie? Dla mnie również. Coś jednak w tym jest. Znam wiele firm, które generują duże obroty, mają spore zasoby, są bardzo zajęte, ale … wyniki nie satysfakcjonują właścicieli i zarządów.

Serdecznie zapraszam na webinarium, podczas którego pokażę jak można analizować dane dotyczące rentowności, jakie wnioski wyciągać, skąd pozyskiwać dane, a także jakimi narzędziami koncepcyjnymi się posługiwać, aby poprawiać rentowność. Z pewnością pojawią się takie terminy jak „zjadacz zysku” czy „krzywa wieloryba”.

6. Jak usprawnić proces budżetowania i raportowania budżetowego bez eliminowania Excela, wykorzystując system controllingowy Eureca?

rozwiń agendę

Kilka tygodni temu miałem okazję rozmawiać z bardzo doświadczonym controllerem finansowym, dzisiaj szefem zespołu controllingu i z-cą dyrektora finansowa nt. faktycznego wykorzystania przez menedżerów jednego z najlepszych narzędzi Business Intelligence na świecie (wg raportu Gartnera). Okazuje się, że wciąż większość odbiorców informacji preferuje raporty Excel’owe zamiast dynamicznych i zaawansowanych wizualnie dashboardów. Firma wydaje niemałe pieniądze na utrzymanie nowoczesnej technologii dla wszystkich menedżerów, a wiele osób wciąż korzysta z … Excel’a.

Digitalizacja niesie ze sobą wiele możliwości dla usprawnienia pracy controllerów finansowych. Narzędzia Performance Management, Business Intelligence i Data Discovery cieszą się wciąż dużą popularnością, coraz więcej firm je wdraża. Czy to oznacza, że znany nam od wielu lat arkusz kalkulacyjny Excel odchodzi do lamusa? Oczywiście wielu dostawców narzędzi informatycznych odpowie, że tak. A jak jest w rzeczywistości? Większość dyrektorów finansowych i controllerów zgodnie twierdzi, że wszakże są obszary controllingowe i analityczne, w których Excel przestał się sprawdzać, wciąż jednak pozostają te, w których to narzędzie wciąż jest i z pewnością pozostanie na długie lata. O dwóch z nich opowiemy na webinarium pokazując jak można wykorzystać system Eureca do zarządzania Excel’ami. Serdecznie zapraszam.

Partnerzy medialni jesiennego cyklu webinariów

Jak przebiegają webinaria (szkolenia on-line) ?

  1. Po rejestracji – po zaznaczeniu interesujących Cię tematów, podaniu e-maila i Zgłoszeniu Się, otrzymasz od nas link do webinarium – specjalnej strony www, na której w wyznaczonym terminie będzie można zobaczyć nasze szkolenie na żywo.
  2. Szkolenie i Pytania – podobnie jak na normalnym szkoleniu możesz obserwować to co się na nim dzieje lub zadawać pytania wpisując ich treść w polu tekstowym czatu.
  3. Odpowiedź na Pytania – zadane przez chat, prowadzący udziela zazwyczaj na  końcu szkolenia cytując pytania i odpowiadając na nie na forum wszystkich uczestników.
  4. Interakcja – jeśli chcesz zadać bardziej dyskretne pytanie prowadzącemu lub po prostu z nim porozmawiać – godzinę po zakończeniu webinarium dyżuruje on pod numerem telefonu podanym na końcu szkoleń
0
lat na rynku
jako producent systemów
do controllingu i doradca
w zakresie controllingu
Controlling Systems
0
lat z ICV
przez członkostwo osobiste,
jako partner Kongresów
i członek firmowy
ICV - Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów
0
wdrożeń
w dużych i średnich
firmach oraz grupach
kapitałowych
Microsoft Partner Gold Application Development - 14 lat
0
controllerów
każdego dnia optymalizuje
procesy w swoich firmach
na systemie Eureca
Microsoft Partner Silver Application Development - 4 lata