XIII Zjazd Użytkowników Systemu EURECA

Blok o wsparciu obszaru sprzedaży

Zapraszamy w dniu 27 września 2019 r. od godz. 9.30 do 14.00.

Falenty Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne

Specjalny blok dla szefów sprzedaży i osób zainteresowanych wsparciem tego obszaru

Szanowni Państwo.

Od kilkunastu lat zajmuję się zarządzaniem sprzedażą, sam wcześniej jako handlowiec samodzielnie sprzedawałem, wciąż chętnie angażuję się w spotkania handlowe. W naszej firmie proces sprzedaży średnio wynosi aż 6 miesięcy. W tamtym roku zostałem umówiony na spotkanie u jednego dużego klienta. Wg planu spotkanie miało potrwać ok. 3 godzin i co istotne, wśród uczestników miał być decydent. Niestety Pani Prezes nie zjawiła się na początku spotkania, a organizatorzy dopowiedzieli, że może wpadnie tylko na chwilę, bo ma inne ważniejsze spotkanie. Myślę, że każdy szef sprzedaży zna to uczucie. Spotkanie bez decydenta najczęściej jest nieefektywne. Jednak po pewnym czasie Pani Prezes wpadła „jak burza” i powiedziała, że ma tylko pół godziny.

„Cóż zrobić?” – pomyślałem.

Zadziałałem ad hoc, całkowicie odszedłem od swojej prezentacji. Pokazałem jak sam używam produkt, który sprzedaję. Opowiedziałem w czym mi pomaga i … po 15 minutach Pani Prezes powiedziała „chcę mieć taki dashboard na jakim pracuje Pan Paweł za pół roku. Teraz ustalcie między sobą jak to zrobić.
Dziękuję za spotkanie” i wyszła. Byłem zaskoczony, tak duży kontrakt, w 30 minut.

W tym roku miałem okazję uczestniczyć w szkoleniu, które prowadziła m.in. Pani Magdalena Petryniak, Prezes Story Seekers Polska. Opowiedziałem o tym swoim doświadczeniu i wygrałem książkę „Mistrzowie Sprzedaży – jak oni to robią” autorstwa Mike Bosworth’a.

Jak się okazuje ta „szybka transakcja” to nie był przypadek.  Znałem Mike z jego metodyki Customer Centric Selling, więc chętnie zapoznałem się z jego nową książką. Tak mnie ta pozycja zainspirowała, że postanowiłem zaprosić Panią Magdalenę, wyłącznego przedstawiciela metodyki Mike Bosworth’a „Story Seekers” na nasz Zjazd.

Serdecznie zapraszam na 3 prezentacje podczas XIII Zjazdu Controlling Systems, które mam nadzieję zainspirują Państwa do wprowadzenia ciekawych rozwiązań w Waszych firmach wspierających sprzedaż. Jestem przekonany, że to będzie wartościowy czas zarówno dla osób związanych bezpośrednio ze sprzedażą jak i tych, którzy mają sprzedaż wspierać:

1

2

3

Studium przypadku:

Prezentacja Użytkownika systemu EURECA dotycząca obszaru sprzedaży.

Prelekcja będzie dotyczyć zastosowania pulpitów menedżerskich w sprzedaży w bardzo ciekawej polskiej firmie ALAB Laboratoria czyli jak można wizualizować liczby, aby lepiej zarządzać sprzedażą i to zarówno z poziomu szefa jak i handlowca. Taki przekaz potrzebuje nasza lewa półkula.

Wykład eksperta:

„Liczby informują  – emocje sprzedają” – czyli o sile storytellingu i empatycznego słuchania w podejmowaniu decyzji

Ta prezentacja wyjaśni nam dlaczego w procesie sprzedaży (produktu lub informacji) istotną rolę odgrywa prawa półkula i jak budować przekaz dla tej części mózgu. „Gdyby wszystkie te wybory były decyzjami lewopółkulowymi, wszyscy, a przynajmniej wszyscy w podobnej sytuacji – jeździliby podobnymi samochodami”.  A tak nie jest. M. Bosworth pisze w swojej książce „decyzje podejmujemy głównie prawą półkulą”.

Podsumowanie Round Table

W trzeciej prelekcji podsumujemy dyskusję z dnia pierwszego w temacie „Controller vs. analityk – kto jest dzisiaj partnerem sprzedaży”.

A zatem czeka na Państwa porcja polskiej praktyki, badań i doświadczeń międzynarodowych, a także podsumowanie dyskusji grupy controllerów z różnych firm. Z taką pigułką wiedzy i doświadczeń nie spotkałem się na żadnej konferencji poświęconej sprzedaży.

Zaproszenie to kieruję specjalnie do Państwa firmy ponieważ macie już z sukcesem wdrożony system Eureca i na tym etapie wystarczy niewielkim kosztem dodać kostkę czy tabelę z Waszymi danymi o sprzedaży do posiadanej już Hurtowni Danych.

To umożliwi Państwu wykorzystanie funkcjonalności pulpitów menedżerskich do analizy i wizualizacji obszaru sprzedaży w wielu wymiarach takich: jak produkty, sprzedawcy, marże, kanały dystrybucji, lokalizacje itp., które można będzie na siebie nakładać.  Co istotne, posiadane przez Państwa mechanizmy umożliwią automatyczne pobieranie i aktualizację danych dotyczących sprzedaży z wszystkich systemów gdzie są one ewidencjonowane (ERP, CRM, arkusze Excela i inne).

Mam nadzieję, że zaproponowane przez nas prezentacje z jednej strony zainspirują Państwa, a z drugiej udowodnią, że bardzo szybko możecie wykorzystać system Eureca w obszarze sprzedaży i uzyskać efekty, podobne jak w studium przypadku, który będzie w zaprezentowany.

Serdecznie zapraszam.
Paweł Musiał, Członek Zarządu Controlling Systems

Przykłady pulpitów dla szefa sprzedaży i osób zainteresowanych wsparciem tego obszaru

Dostęp z poziomu przeglądarki www przez smartfon

Informacje organizacyjne:

Agenda spotkania, 27.09.2019

09:15 – 09:30  Kawa na dobry początek.

09:30 – 10:00  Studium przypadku – prezentacja Użytkownika systemu EURECA. Zastosowanie Pulpitów Menedżerskich w sprzedaży w bardzo ciekawej polskiej firmie ALAB Laboratoria – czyli jak można wizualizować liczby, aby lepiej zarządzać sprzedażą i to zarówno z poziomu szefa jak i handlowca.

10:00 – 11:00  Wykład eksperta: pt.: „Liczby informują  – emocje sprzedają” – czyli o sile storytellingu i empatycznego słuchania w podejmowaniu decyzji, Magdalena Petryniak, Prezes Story Seekers Polska.

11:00 – 11:15  Przerwa kawowa.

11:15 – 11:45  Podsumowanie Round Table

11:45 – 12:45  EURECA – dobre praktyki i triki

12:45 – 13:15  Losowanie nagród i zakończenie zjazdu.

13.15 – 14:15  Obiad.

Udział w spotkaniu jest odpłatny, a koszt uczestnictwa jednej osoby w konferencji w dniu 27.09.2019 wynosi 460 zł + 23% Vat

Po dokonaniu wpłaty każdy uczestnik Zjazdu ma zagwarantowany: udział w prelekcjach, materiały konferencyjne oraz posiłki i napoje. Prosimy o wypełnienie i przesłanie nam skan formularza zgłoszeniowego na: kontakt@c-systems.pl

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r.
w Raszynie-Falentach pod Warszawą. Mapka dojazdu.

Zapraszamy do miejscowości Raszyn-Falenty położonej  kilkanaście km na południe od Warszawy. Co istotne, można dostać się tu  transportem publicznym z dowolnego dworca PKP w Warszawie. Spotykamy się w Falenty Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym. To miejsce jest przystosowane do spotkań i konferencji.

Partnerzy zjazdu:

Więcej o ekspertach naszej konferencji:

Magdalena Petryniak

Prezes Story Seekers Polska

Od 15 lat zajmuje się komunikacją marketingową i sprzedażową. Obecnie zarządza Story Seekers Polska i jako wyłączny Partner Mike Bosworth Leadership™ wspiera organizacje w wykorzystaniu modelu Customer Hero Selling® do zwiększania efektywności sprzedażowej, marketingowej i budowania kultury organizacyjnej. Magdalena zrealizowała w tym podejściu ponad 100 projektów na całym świecie (od Singapuru, po Dubaj, Armenię, USA, UK i Polskę).  Od 2007 roku prowadzi agencję PR „Grupa SAPR”, która  specjalizuje się w kampaniach marketingowych i społecznych. Przez 3 lata Magdalena zarządzała programami specjalnymi  i konferencjami ICAN Institute wydawcy „Harvard Business Review Polska”. Od lat szkoli i aktywnie wspiera menedżerów w zakresie komunikacji, w tym na studiach Executive MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu. Doświadczenie w zakresie wystąpień publicznych zdobywała przez ostatnie 15 lat aktywnie pracując na scenie i z mediami. Prowadziła jako trener, ekspert, moderator i konferansjer ponad 250 warsztatów i konferencji na całym świecie.

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Leadership Program w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health w USA oraz Akademii Innowacji ICAN Institute. Aktywnie zaangażowana w działalność społeczną.

Paweł Musiał - Członek Zarządu Controlling Systems

Paweł Musiał,
Członek Zarządu w Controlling Systems

Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada ponad 20 lat specjalizacji w systemach informatycznych dla biznesu. Od 2001 roku zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie systemów wspomagających controlling.

Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu.

Prowadzi zajęcia z studentami takich uczelni jak: SGH Warszawie oraz UMK w Toruniu.

Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach, prowadzonych przez Firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.

O Controlling Systems:

Od kilkunastu lat jesteśmy ekspertami w dziedzinie controllingu i dzięki temu zwiększamy efektywność naszych Klientów.

Controllingiem zajmujemy się od strony informatycznej – od 2003 roku rozwijamy i wdrażamy system Eureca, obecnie dostępny w opcji desktop i serwer, jak też od strony koncepcyjnej i doradczej – pomaga nam w tym doświadczenie ponad 150 zrealizowanych w Polsce i za granicą wdrożeń.

Jako jedna z kilku firm w Polsce i jedna z 80 firm na świecie należymy do grona firmowych członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV.

Więcej informacji o Controlling Systems znajduje się w serwisie firmowym:

www.controlling-systems.pl

Controlling Systems
EURECA - Zaawansowany system do controllingu

Chętnie odpowiemy na pytania związane z tegorocznym Zjazdem Użytkowników Eureki. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach 8.00-16.00

+48 71 325 56 33, +48 71 325 56 32  lub wysłania zapytania e-mail: a.pelka@c-systems.pl