Nagranie webinarium pt.:

„Wyzwania biznesowe i rola controllingu w organizacji.
Podsumowanie wyników badań wśród controllerów”

Wstęp do nagrania

W listopadzie i grudniu 2019 roku przeprowadziliśmy cykl sześciu webinariów on-line na temat procesów i wyzwań controllingowych w firmach.

Odnotowaliśmy 514 wejść na webinaria przez 305 unikalnych osób. Wiele z tych osób doceniło poziom merytoryczny naszych spotkań i uczestniczyło nawet 3 webinariach w ramach całego cyklu. Byli to przede wszystkim controllerzy finansowi – 70% i dyrektorzy finansowi – 25%.

Dla nas oprócz możliwości podzielenia się naszą wiedzą controllingową oraz informacjami o tym w czym i jak pomagamy była to znakomita okazja do zadania wielu pytań, na które dostaliśmy kilkaset odpowiedzi. W nagraniu udostępniamy wyniki tych badań i uzupełniamy je naszymi komentarzami.

Część pierwsza:

W tej części nagrania omawiamy wyniki kilkuset ankiet, które zostały wypełnione przez controllerów i dyrektorów finansowych  Rezultaty badań omawiamy osobno w odniesieniu do każdego z trzech wyzwań biznesowych dla controllingu firmy, czyli:

  • Analizy i raportowanie czyli jedna wersja prawdy o tym co ważne.
  • Kalkulacje kosztów czyli rentowność i zjadacze zysku.
  • Budżetowanie i prognozowanie czyli przewidywalność biznesu.

Zestawiamy te wyniki z naszym doświadczeniem i uzupełniamy je komentarzem. Widzowie nagrania będą mogli sprawdzić, które wyzwania są ważne dla kolegów i  koleżanek „po fachu” z kilkuset organizacji oraz jakich narzędzi używają w realizacji tych zadań.

Nagranie cz.1, (36 minut)

Zobacz drugą część nagrania

Prowadzący

Paweł Musiał - Członek Zarządu Controlling Systems

Paweł Musiał,
Członek Zarządu w Controlling Systems
Zobacz profil w Linkedin 

Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada 15 lat specjalizacji w systemach informatycznych dla biznesu. Od 2001 roku zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie systemów wspomagających controlling.

Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu.

Prowadzi zajęcia z studentami takich uczelni jak: SGH Warszawie oraz UMK w Toruniu.

Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach, prowadzonych przez Firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.

0
lat na rynku
jako producent systemów
do controllingu i doradca
w zakresie controllingu
0
lat z ICV
przez członkostwo osobiste,
jako partner Kongresów
i członek firmowy
0
wdrożeń
w dużych i średnich
firmach oraz grupach
kapitałowych
0
controllerów
każdego dnia optymalizuje
procesy w swoich firmach
na systemie Eureca
Controlling Systems
EURECA - Zaawansowany system do controllingu
Microsoft Partner Silver Application Development