Webinarium pt.:
„W jaki sposób controlling może odpowiedzieć na kluczowe wyzwania biznesowe:
jedna wersja prawdy, rentowność i przewidywalność?”
Temat i agenda webinarium

„W jaki sposób controlling może odpowiedzieć
na kluczowe wyzwania biznesowe:
jedna wersja prawdy, rentowność i przewidywalność?”
Dzisiaj firmy gromadzą coraz więcej danych. Z technologicznego punktu widzenia nie jest to problem, bowiem do tego służą właśnie bazy danych. Wyzwaniem staje się jednak analiza tych danych. O tym dokładnie wiedzą nie tylko „zaawansowane analitycznie” firmy, ale i instytucje państwowe, które wdrażają ideę cyfrowego Państwa i dzięki analityce mogą bardziej precyzyjnie szukać nadużyć.
Mimo, że każdy system informatyczny posiada dziesiątki raportów to wiele osób, które podejmują decyzje wciąż opiera się na opiniach, interpretacjach niezrozumiałych danych, a nie na faktach.
Trudno jest bowiem człowiekowi zobaczyć coś w 10 raportach dotyczących tego samego zjawiska albo w jednym arkuszu, który zawiera dziesiątki kolumn i setki wierszy. W ten sposób bez dobrej informacji o historii – „jednej wersji prawdy” (np. jakie działania ile czasu zajmują, na co wydajemy najwięcej pieniędzy czy w końcu na czym firma naprawdę zarabia a na czym traci) menedżerowie działają często po omacku, planują i podejmują niewłaściwe działania.
Jeżeli do tego dołożymy presję odbiorców na niższe ceny, szybszą realizację zamówień i lepszą jakość produktów to przy dzisiejszych problemach z dostępem do pracowników robi się poważny problem z przewidywalnością biznesu.
Jak sobie z tym poradzić i zdobyć przewagę konkurencyjną? Jaki związek z kluczowymi wyzwaniami ma model biznesowy, nowoczesne narzędzia informatyczne i controlling? O tym na naszym webinarium. Zapraszamy.
Prowadzący webinarium

Paweł Musiał,
Członek Zarządu w Controlling Systems
Zobacz profil w Linkedin
Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada ponad 20 lat specjalizacji w systemach informatycznych dla biznesu. Od 2001 roku zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie systemów wspomagających controlling.
Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu.
Prowadzi zajęcia z studentami takich uczelni jak: SGH Warszawie oraz UMK w Toruniu.
Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach, prowadzonych przez Firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.
Zobacz inne webinaria z tego cyklu
- „Jak pokazać więcej informacji dla menedżerów na jednym dynamicznym pulpicie zamiast na kilkunastu pojedynczych raportach, wykorzystując te same źródła danych?”
- „Jak znacznie poprawić jakość zarządzania budżetami projektów i zleceń, wykorzystując system controllingowy Eureca?”
- „Controlling w przedsiębiorstwie a przewidywalność biznesu – czyli jak połączyć budżet z prognozą i proaktywnie zarządzać wynikiem bieżącego miesiąca?”
- „Controlling w przedsiębiorstwie a rentowność – czyli jak sprawnie pozyskiwać i raportować wiarygodne informacje o zjadaczach zysku?”
- „Jak usprawnić proces budżetowania i raportowania budżetowego bez eliminowania Excela, wykorzystując system controllingowy Eureca?”
Jak przebiegają webinaria (szkolenia on-line) ?
- Po wypełnieniu powyższego formularza , otrzymasz z systemu ClickMeeting do obsługi webinariów link do wybranego webinarium – specjalnej strony www, na której w wyznaczonym terminie będzie można zobaczyć nasze szkolenie na żywo.
- Szkolenie i Pytania – podobnie jak na normalnym szkoleniu możesz obserwować to co się na nim dzieje lub zadawać pytania wpisując ich treść w polu tekstowym czatu.
- Odpowiedź na Pytania – zadane przez chat, prowadzący udziela zazwyczaj na końcu szkolenia cytując pytania i odpowiadając na nie na forum wszystkich uczestników.
- Interakcja – jeśli chcesz zadać bardziej dyskretne pytanie prowadzącemu lub po prostu z nim porozmawiać – godzinę po zakończeniu webinarium dyżuruje on pod numerem telefonu podanym na końcu szkoleń
jako partner Kongresów
i członek firmowy