Webinarium pt.:

„W jaki sposób controlling może odpowiedzieć na kluczowe wyzwania biznesowe:
jedna wersja prawdy, rentowność i przewidywalność?”

Temat i agenda webinarium

3_wyzwania dla controllingu

„W jaki sposób controlling może odpowiedzieć
na kluczowe wyzwania biznesowe:
jedna wersja prawdy, rentowność i przewidywalność?”

 

Dzisiaj firmy gromadzą coraz więcej danych. Z technologicznego punktu widzenia nie jest to problem, bowiem do tego służą właśnie bazy danych. Wyzwaniem staje się jednak  analiza tych danych. O tym dokładnie wiedzą nie tylko „zaawansowane analitycznie” firmy, ale i instytucje państwowe, które wdrażają ideę cyfrowego Państwa i dzięki analityce mogą bardziej precyzyjnie szukać nadużyć.

Mimo, że każdy system informatyczny posiada dziesiątki raportów to wiele osób, które podejmują decyzje wciąż opiera się na opiniach, interpretacjach niezrozumiałych danych, a nie na faktach.

Trudno jest bowiem człowiekowi zobaczyć coś w 10 raportach dotyczących tego samego zjawiska albo w jednym arkuszu, który zawiera dziesiątki kolumn i setki wierszy. W ten sposób bez dobrej informacji o historii – „jednej wersji prawdy” (np. jakie działania ile czasu zajmują, na co wydajemy najwięcej pieniędzy czy w końcu na czym firma naprawdę zarabia a na czym traci) menedżerowie działają często po omacku, planują i podejmują niewłaściwe działania.

Jeżeli do tego dołożymy presję odbiorców na niższe ceny, szybszą realizację zamówień i lepszą jakość produktów to przy dzisiejszych problemach z dostępem do pracowników robi się poważny problem z przewidywalnością biznesu.

Jak sobie z tym poradzić i zdobyć przewagę konkurencyjną? Jaki związek z kluczowymi wyzwaniami ma model biznesowy, nowoczesne narzędzia informatyczne i controlling? O tym na naszym webinarium. Zapraszamy.

Prowadzący webinarium

Paweł Musiał - Członek Zarządu Controlling Systems

Paweł Musiał,
Członek Zarządu w Controlling Systems
Zobacz profil w Linkedin 

Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada ponad 20 lat specjalizacji w systemach informatycznych dla biznesu. Od 2001 roku zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie systemów wspomagających controlling.

Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu.

Prowadzi zajęcia z studentami takich uczelni jak: SGH Warszawie oraz UMK w Toruniu.

Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach, prowadzonych przez Firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.

Zobacz inne webinaria z tego cyklu

  • „Jak pokazać więcej informacji dla menedżerów na jednym dynamicznym pulpicie zamiast na kilkunastu pojedynczych raportach, wykorzystując te same źródła danych?”
  • „Jak znacznie poprawić jakość zarządzania budżetami projektów i zleceń, wykorzystując system controllingowy Eureca?”
  • „Controlling w przedsiębiorstwie a przewidywalność biznesu – czyli jak połączyć budżet z prognozą i proaktywnie zarządzać wynikiem bieżącego miesiąca?”
  • „Controlling w przedsiębiorstwie a rentowność – czyli jak sprawnie pozyskiwać i raportować wiarygodne informacje o zjadaczach zysku?”
  • „Jak usprawnić proces budżetowania i raportowania budżetowego bez eliminowania Excela, wykorzystując system controllingowy Eureca?”

Jak przebiegają webinaria (szkolenia on-line) ?

  1. Po wypełnieniu powyższego formularza , otrzymasz z systemu ClickMeeting do obsługi webinariów  link do wybranego webinarium – specjalnej strony www, na której w wyznaczonym terminie będzie można zobaczyć nasze szkolenie na żywo.
  2. Szkolenie i Pytania – podobnie jak na normalnym szkoleniu możesz obserwować to co się na nim dzieje lub zadawać pytania wpisując ich treść w polu tekstowym czatu.
  3. Odpowiedź na Pytania – zadane przez chat, prowadzący udziela zazwyczaj na  końcu szkolenia cytując pytania i odpowiadając na nie na forum wszystkich uczestników.
  4. Interakcja – jeśli chcesz zadać bardziej dyskretne pytanie prowadzącemu lub po prostu z nim porozmawiać – godzinę po zakończeniu webinarium dyżuruje on pod numerem telefonu podanym na końcu szkoleń
0
lat na rynku
jako producent systemów
do controllingu i doradca
w zakresie controllingu
Controlling Systems
0
lat z ICV
przez członkostwo osobiste,
jako partner Kongresów
i członek firmowy
ICV - Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów
0
wdrożeń
w dużych i średnich
firmach oraz grupach
kapitałowych
Microsoft Partner Gold Application Development - 14 lat
0
controllerów
każdego dnia optymalizuje
procesy w swoich firmach
na systemie Eureca
Microsoft Partner Silver Application Development - 4 lata