Webinarium pt.:

„Jak usprawnić proces budżetowania i raportowania budżetowego bez eliminowania Excela, wykorzystując system controllingowy Eureca?”

Temat i agenda webinarium

Budżet firmy 2020 Excel

„Jak usprawnić proces budżetowania i raportowania budżetowego bez eliminowania Excela, wykorzystując system controllingowy Eureca?”

 

Kilka tygodni temu miałem okazję rozmawiać z bardzo doświadczonym controllerem finansowym, dzisiaj szefem zespołu controllingu i z-cą dyrektora finansowa nt. faktycznego wykorzystania przez menedżerów jednego z najlepszych narzędzi Business Intelligence na świecie (wg raportu Gartnera). Okazuje się, że wciąż większość odbiorców informacji preferuje raporty Excel’owe zamiast dynamicznych i zaawansowanych wizualnie dashboardów. Firma wydaje niemałe pieniądze na utrzymanie nowoczesnej technologii dla wszystkich menedżerów, a wiele osób wciąż korzysta z … Excel’a.

Digitalizacja niesie ze sobą wiele możliwości dla usprawnienia pracy controllerów finansowych. Narzędzia Performance Management, Business Intelligence i Data Discovery cieszą się wciąż dużą popularnością, coraz więcej firm je wdraża. Czy to oznacza, że znany nam od wielu lat arkusz kalkulacyjny Excel odchodzi do lamusa?

Oczywiście wielu dostawców narzędzi informatycznych odpowie, że tak. A jak jest w rzeczywistości? Większość dyrektorów finansowych i controllerów zgodnie twierdzi, że wszakże są obszary controllingowe i analityczne, w których Excel przestał się sprawdzać, wciąż jednak pozostają te, w których to narzędzie wciąż jest i z pewnością pozostanie na długie lata. O dwóch z nich opowiemy na webinarium pokazując jak można wykorzystać system Eureca do zarządzania Excel’ami. Serdecznie zapraszam.

Prowadzący webinarium

Paweł Musiał - Członek Zarządu Controlling Systems

Paweł Musiał,
Członek Zarządu w Controlling Systems
Zobacz profil w Linkedin 

Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada ponad 20 lat specjalizacji w systemach informatycznych dla biznesu. Od 2001 roku zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie systemów wspomagających controlling.

Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu.

Prowadzi zajęcia z studentami takich uczelni jak: SGH Warszawie oraz UMK w Toruniu.

Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach, prowadzonych przez Firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.

Zobacz inne webinaria z tego cyklu

  • „W jaki sposób controlling może odpowiedzieć na kluczowe wyzwania biznesowe: jedna wersja prawdy, rentowność i przewidywalność?”
  • „Jak pokazać więcej informacji dla menedżerów na jednym dynamicznym pulpicie zamiast na kilkunastu pojedynczych raportach, wykorzystując te same źródła danych?”
  • „Jak znacznie poprawić jakość zarządzania budżetami projektów i zleceń, wykorzystując system controllingowy Eureca?”
  • „Controlling w przedsiębiorstwie a przewidywalność biznesu – czyli jak połączyć budżet z prognozą i proaktywnie zarządzać wynikiem bieżącego miesiąca?”
  • „Controlling w przedsiębiorstwie a rentowność – czyli jak sprawnie pozyskiwać i raportować wiarygodne informacje o zjadaczach zysku?”
0
lat na rynku
jako producent systemów
do controllingu i doradca
w zakresie controllingu
Controlling Systems
0
lat z ICV
przez członkostwo osobiste,
jako partner Kongresów
i członek firmowy
ICV - Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów
0
wdrożeń
w dużych i średnich
firmach oraz grupach
kapitałowych
Microsoft Partner Gold Application Development - 14 lat
0
controllerów
każdego dnia optymalizuje
procesy w swoich firmach
na systemie Eureca
Microsoft Partner Silver Application Development - 4 lata