fbpx

Śniadania biznesowe Liderów Controllingu

Kolejne spotkania już na początku 2017 roku. Niebawem podamy szczegółowe informacje

Czy warto podpatrywać najlepszych i przyglądać się temu co robią

Aby zastanawiać się jak najlepiej wykorzystać controlling w swojej firmie

Tak by dostarczył on teraz jak najwięcej wartości

Controlling to wciąż nowa i bardzo dynamiczna dziedzina.

Choć zajmują się nią firmy consultingowe i szkoleniowe, choć powstają kursy i studia podyplomowe, a firmy IT tworzą rozwiązania wspierające controlling, to w praktyce nie daje się on zaszufladkować. W jednej organizacji  będzie to wyspecjalizowana osoba a w innej kilkunastoosobowy dział.

W jednej firmie będzie to funkcja wyznaczania celów operacyjnych oraz ich monitorowanie, a w innej bardzo szeroki zakres działań obejmujących różne działy od produkcji po HR. W jednej firmie głównym narzędziem do controllingu jest arkusz kalkulacyjny, a w kolejnej będzie to  specjalistyczne rozwiązanie oparte na hurtowni danych i wykorzystujące dane z wielu źródeł.

Nie ma jednego słusznego rozwiązania dla każdej firmy, bo i potrzeby i możliwości są różne. Gdy w jednej firmie wyzwaniem jest analiza rentowności klientów i produktów w innej na czasie jest pytanie czy budżetowanie rzeczywiście ma sens.

Koncepcja śniadań liderów controllingu wynika z potrzeby, dzielenia się doświadczeniem.

W 2017 roku spotkania będą organizowane w różnych terminach i różnych miejscowościach, a organizacjami goszczącymi zgodziły się być firmy z bardzo różnych branż.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w pierwszym kwartale 2017 roku. Zapraszamy.

W 2016 roku odbyło się pięć spotkań w ramach Lidera Controllingu: w Szczecinie, Lublinie, Jastrzębiu Zdroju, Toruniu i Poznaniu.
Uczestniczyło w nich ponad 110 osób. Spotkania były bardzo ciekawe i inspirująco. Nasze relacje poniżej.

Gospodarzem ostatniego w 2016 roku spotkania była firma TESGAS SA,  której działalność obejmuje wykonawstwo, eksploatację, projektowanie wszelkich obiektów gazowych.

Co istotne, to nowoczesna i szybko rozwijająca się firma, gdzie zespół controllingu ma za sobą wiele ciekawych osiągnięć i zrealizowanych projektów.

Agenda spotkania:

 

– Śniadanie biznesowe Liderów Controllingu – wprowadzenie

– Controlling w Tesgas S.A.

– Trendy w controllingu

– Prezentacja narzędzi controllingowych wykorzystywanych w Tesgas S.A.

 

Aktualne trendy w Controllingu w Polsce i na świecie przedstawi dr Grzegorz Rawicz-Mańkowski, współpracownik Controlling Systems, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert PCG, autor wielu artykułów i książek.

 

Miejsce spotkania: siedziba Tesgas S.A. Dąbrowa pod Poznaniem, ul. Batorowska 9.

 

Podsumowanie dotychczasowych spotkań Liderów Controllingu w 2016 roku

Szczecin, 03 marca 2016. Gospodarzem spotkania była firma Mojsiuk Sp. z o.o. Sp. k..  – sieć salonów samochodowych, link.
Poniżej fotorelacja z tego spotkania.

Lublin, 06 kwietnia 2016. Gospodarzem spotkania był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie Sp. z o.o., który zarządza największymi obiektami sportowymi w Lublinie – więcej . Fotorelacja:

Jastrzębie Zdrój, 14 czerwca 2016. Gospodarzem spotkania były JASTRZĘBSKIE ZAKŁADY REMONTOWE Sp. z o.o.. – więcej o firmie . Fotorelacja z tego spotkania.

Toruń, 23 czerwca 2016. Gospodarzem spotkania była NEUCA – spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zajmująca się dystrybucją wyrobów farmaceutycznych – więcej o firmie . Fotorelacja:

Dr Grzegorz Rawicz-Mańkowski
Business Development Manager,
Controlling Systems sp. z o.o.

Koordynator spotkań

Konsultant i ekspert w zakresie analityki biznesowej, Business Development Manager w Controlling Systems. Rozpoczynał edukację od nauk medycznych, doktorat z patofizjologii przygotowywał we Francji, zajmował się technologiami dla osób niepełnosprawnych. Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

 Od 16 lat jest związany z rynkiem Business Intelligence. Przez wiele lat związany z SAS Institute zarówno w strukturach krajowych (dyrektor marketingu i sprzedaży) jak i globalnych (komitet sterujący komunikacją zewnętrzną).

Współpracował również z Qumak, FranklinCovey, Master International, Success Across i Public Consulting Group. Wykładowca m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego.

Autor wielu publikacji, m.in. współautor podręczników dotyczących informatyki ekonomicznej i zarządzania wiedzą. Absolwent MBA IFG i wielu prestiżowych programów szkoleniowych.

O Controlling Systems:

Od kilkunastu lat jesteśmy ekspertami w dziedzinie controllingu i dzięki temu zwiększamy efektywność naszych Klientów.

Controllingiem zajmujemy się od strony informatycznej – od 2003 roku rozwijamy i wdrażamy system Eureca, obecnie dostępny w opcji desktop i serwer, jak też od strony koncepcyjnej i doradczej – pomaga nam w tym doświadczenie ponad 150 zrealizowanych w Polsce i za granicą wdrożeń.

Dodatkowo od 2014 roku wdrażamy także system Tableau. Tableau to system klasy data discovery, który służy do odkrywania ważnych informacji,  dzięki zaawansowanej wizualizacji zgromadzonych danych. Łatwo integruje się z systemem Eureca.

Jako jedna z kilku firm w Polsce i jedna z 80 firm na świecie należymy do grona firmowych członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV.

Więcej informacji o Controlling Systems znajduje się w serwisie firmowym:

www.controlling-systems.pl

Controlling Systems logo
Eureca - Zaawansowany system dla controllingu
Microsoft Partner Silver Application Development

Pomagamy zapanować nad finansami

Eureca wspiera wykonanie budżetu, jest intuicyjna dla użytkowników

Po zastosowaniu systemu Eureca, usprawniony został obszar analityczny naszej firmy, w szczególności wzrosła wydajność i elastyczność osób raportujących dane, skrócił się czas przygotowywania raportów

Daniel Jasiński, Grupa Inco S.A.

Jak usprawniliśmy przepływ informacji

Skończyliśmy prace z niezliczoną ilością plików excelowych, ograniczyliśmy czas pomiędzy wprowadzeniem założeń, a otrzymaniem wyników jakie mamy z naszych kalkulacji, mamy skonsolidowany i spójny wynik na poziomie naszego regionu.

Piotr Chmielewski, Volvo Financial Services

Partnerzy medialni spotkań:

Chętnie odpowiemy na pytania związane z spotkaniami Liderów Controllingu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach 8.00-16.00

+48 71 325 56 32, +48 71 326 21 61 lub wysłania zapytania e-mail: kontakt@c-systems.pl