Śniadania biznesowe Liderów Controllingu

Czy warto podpatrywać najlepszych i przyglądać się temu co robią

Aby zastanawiać się jak najlepiej wykorzystać controlling w swojej firmie

Tak by dostarczył on teraz jak najwięcej wartości

Controlling to wciąż nowa i bardzo dynamiczna dziedzina.

Choć zajmują się nią firmy consultingowe i szkoleniowe, choć powstają kursy i studia podyplomowe, a firmy IT tworzą rozwiązania wspierające controlling, to w praktyce nie daje się on zaszufladkować. W jednej organizacji  będzie to wyspecjalizowana osoba a w innej kilkunastoosobowy dział.

W jednej firmie będzie to funkcja wyznaczania celów operacyjnych oraz ich monitorowanie, a w innej bardzo szeroki zakres działań obejmujących różne działy od produkcji po HR. W jednej firmie głównym narzędziem do controllingu jest arkusz kalkulacyjny, a w kolejnej będzie to  specjalistyczne rozwiązanie oparte na hurtowni danych i wykorzystujące dane z wielu źródeł.

Nie ma jednego słusznego rozwiązania dla każdej firmy, bo i potrzeby i możliwości są różne. Gdy w jednej firmie wyzwaniem jest analiza rentowności klientów i produktów w innej na czasie jest pytanie czy budżetowanie rzeczywiście ma sens.

Koncepcja śniadań liderów controllingu wynika z potrzeby, dzielenia się doświadczeniem.

W 2017 roku spotkania będą organizowane w różnych terminach i różnych miejscowościach, a organizacjami goszczącymi zgodziły się być firmy z bardzo różnych branż.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w pierwszym kwartale 2017 roku. Zapraszamy.

W 2016 roku odbyło się pięć spotkań w ramach Lidera Controllingu: w Szczecinie, Lublinie, Jastrzębiu Zdroju, Toruniu i Poznaniu.
Uczestniczyło w nich ponad 110 osób. Spotkania były bardzo ciekawe i inspirująco. Nasze relacje poniżej.

Gospodarzem ostatniego w 2016 roku spotkania była firma TESGAS SA,  której działalność obejmuje wykonawstwo, eksploatację, projektowanie wszelkich obiektów gazowych.

Co istotne, to nowoczesna i szybko rozwijająca się firma, gdzie zespół controllingu ma za sobą wiele ciekawych osiągnięć i zrealizowanych projektów.

Agenda spotkania:

 

– Śniadanie biznesowe Liderów Controllingu – wprowadzenie

– Controlling w Tesgas S.A.

– Trendy w controllingu

– Prezentacja narzędzi controllingowych wykorzystywanych w Tesgas S.A.

 

Aktualne trendy w Controllingu w Polsce i na świecie przedstawi dr Grzegorz Rawicz-Mańkowski, współpracownik Controlling Systems, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, ekspert PCG, autor wielu artykułów i książek.

 

Miejsce spotkania: siedziba Tesgas S.A. Dąbrowa pod Poznaniem, ul. Batorowska 9.

 

Podsumowanie dotychczasowych spotkań Liderów Controllingu w 2016 roku

Szczecin, 03 marca 2016. Gospodarzem spotkania była firma Mojsiuk Sp. z o.o. Sp. k..  – sieć salonów samochodowych, link.
Poniżej fotorelacja z tego spotkania.

Lublin, 06 kwietnia 2016. Gospodarzem spotkania był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie Sp. z o.o., który zarządza największymi obiektami sportowymi w Lublinie – więcej . Fotorelacja:

Jastrzębie Zdrój, 14 czerwca 2016. Gospodarzem spotkania były JASTRZĘBSKIE ZAKŁADY REMONTOWE Sp. z o.o.. – więcej o firmie . Fotorelacja z tego spotkania.

Toruń, 23 czerwca 2016. Gospodarzem spotkania była NEUCA – spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zajmująca się dystrybucją wyrobów farmaceutycznych – więcej o firmie . Fotorelacja:

Dr Grzegorz Rawicz-Mańkowski
Business Development Manager,
Controlling Systems sp. z o.o.

Koordynator spotkań

Konsultant i ekspert w zakresie analityki biznesowej, Business Development Manager w Controlling Systems. Rozpoczynał edukację od nauk medycznych, doktorat z patofizjologii przygotowywał we Francji, zajmował się technologiami dla osób niepełnosprawnych. Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

 Od 16 lat jest związany z rynkiem Business Intelligence. Przez wiele lat związany z SAS Institute zarówno w strukturach krajowych (dyrektor marketingu i sprzedaży) jak i globalnych (komitet sterujący komunikacją zewnętrzną).

Współpracował również z Qumak, FranklinCovey, Master International, Success Across i Public Consulting Group. Wykładowca m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego.

Autor wielu publikacji, m.in. współautor podręczników dotyczących informatyki ekonomicznej i zarządzania wiedzą. Absolwent MBA IFG i wielu prestiżowych programów szkoleniowych.

O Controlling Systems:

Od kilkunastu lat jesteśmy ekspertami w dziedzinie controllingu i dzięki temu zwiększamy efektywność naszych Klientów.

Controllingiem zajmujemy się od strony informatycznej – od 2003 roku rozwijamy i wdrażamy system Eureca, obecnie dostępny w opcji desktop i serwer, jak też od strony koncepcyjnej i doradczej – pomaga nam w tym doświadczenie ponad 200 zrealizowanych w Polsce i za granicą wdrożeń.

Należymy do grona firmowych członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV.

Więcej informacji o Controlling Systems znajduje się w serwisie firmowym:

www.controlling-systems.pl

Controlling Systems
EURECA - Zaawansowany system do controllingu

Pomagamy zapanować nad finansami

Eureca wspiera wykonanie budżetu, jest intuicyjna dla użytkowników

Po zastosowaniu systemu Eureca, usprawniony został obszar analityczny naszej firmy, w szczególności wzrosła wydajność i elastyczność osób raportujących dane, skrócił się czas przygotowywania raportów

Daniel Jasiński, Grupa Inco S.A.

Jak usprawniliśmy przepływ informacji

Skończyliśmy prace z niezliczoną ilością plików excelowych, ograniczyliśmy czas pomiędzy wprowadzeniem założeń, a otrzymaniem wyników jakie mamy z naszych kalkulacji, mamy skonsolidowany i spójny wynik na poziomie naszego regionu.

Piotr Chmielewski, Volvo Financial Services

Partnerzy medialni spotkań:

Chętnie odpowiemy na pytania związane z spotkaniami Liderów Controllingu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach 8.00-16.00

+48 71 325 56 32, +48 71 326 21 61 lub wysłania zapytania e-mail: kontakt@c-systems.pl