Spotkanie eksperckie:
"Controlling w Wodociągach"

21 czerwca 2017, teren Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” w Warszawie

Czy warto podpatrywać najlepszych i przyglądać się temu co robią

Aby zastanawiać się jak najlepiej wykorzystać controlling w swojej firmie

Tak by dostarczył on teraz jak najwięcej wartości

Controlling to wciąż nowa i bardzo dynamiczna dziedzina.

Choć zajmują się nią firmy consultingowe i szkoleniowe, choć powstają kursy i studia podyplomowe, a firmy IT tworzą rozwiązania wspierające controlling, to w praktyce nie daje się on zaszufladkować. W jednej organizacji  będzie to wyspecjalizowana osoba a w innej kilkunastoosobowy dział.

W jednej firmie będzie to funkcja wyznaczania celów operacyjnych oraz ich monitorowanie, a w innej bardzo szeroki zakres działań obejmujących różne działy od produkcji po HR. W jednej firmie głównym narzędziem do controllingu jest arkusz kalkulacyjny, a w kolejnej będzie to  specjalistyczne rozwiązanie oparte na hurtowni danych i wykorzystujące dane z wielu źródeł.

Nie ma jednego słusznego rozwiązania dla każdej firmy, bo i potrzeby i możliwości są różne. Gdy w jednej firmie wyzwaniem jest analiza rentowności klientów i produktów w innej na czasie jest pytanie czy budżetowanie rzeczywiście ma sens.

Dlatego wspólnie z MPWiK Warszawa zapraszamy na branżowe spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą o specyfice Controllingu w firmach Wodno-Kanalizacyjnych.

Gospodarzem spotkania będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., teren Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” przy ulicy Raszyńskiej w Warszawie. Szczegóły podamy przy potwierdzeniu zgłoszenia.

Data: 21 czerwca 2017
Czas: od 10:00 do 13:00.
Po spotkaniu ok 13.15 możliwość zwiedzania Muzeum Wodociągów.

Ze względów organizacyjnych termin zgłoszenia jest do 16 czerwca 2017

Co istotne, MPWiK Warszawa to nowoczesna i szybko rozwijająca się firma, w której zespół controllingu ma za sobą wiele ciekawych osiągnięć i zrealizowanych projektów. Mamy przyjemność współpracować z tym zespołem od wielu lat.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Agenda spotkania:

 

– Przywitanie uczestników

– Prezentacja: „Controlling w MPWiK Warszawa”

– Prezentacja: Controlling w przedsiębiorstwach wodociągowych a aktualne trendy w controlingu

– Dyskusja

– Zwiedzanie Muzeum Wodociągów.

Dr Grzegorz Rawicz-Mańkowski
Business Development Manager,
Controlling Systems sp. z o.o.

Koordynator spotkania

Konsultant i ekspert w zakresie analityki biznesowej, Business Development Manager w Controlling Systems. Rozpoczynał edukację od nauk medycznych, doktorat z patofizjologii przygotowywał we Francji, zajmował się technologiami dla osób niepełnosprawnych. Stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

 Od 16 lat jest związany z rynkiem Business Intelligence. Przez wiele lat związany z SAS Institute zarówno w strukturach krajowych (dyrektor marketingu i sprzedaży) jak i globalnych (komitet sterujący komunikacją zewnętrzną).

Współpracował również z Qumak, FranklinCovey, Master International, Success Across i Public Consulting Group. Wykładowca m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego.

Autor wielu publikacji, m.in. współautor podręczników dotyczących informatyki ekonomicznej i zarządzania wiedzą. Absolwent MBA IFG i wielu prestiżowych programów szkoleniowych.

O Controlling Systems:

Od kilkunastu lat jesteśmy ekspertami w dziedzinie controllingu i dzięki temu zwiększamy efektywność naszych Klientów.

Controllingiem zajmujemy się od strony informatycznej – od 2003 roku rozwijamy i wdrażamy system Eureca, obecnie dostępny w opcji desktop i serwer, jak też od strony koncepcyjnej i doradczej – pomaga nam w tym doświadczenie ponad 150 zrealizowanych w Polsce i za granicą wdrożeń.

Należymy do grona firmowych członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV.

Więcej informacji o Controlling Systems znajduje się w serwisie firmowym:

www.controlling-systems.pl

Controlling Systems
EURECA - Zaawansowany system do controllingu

Chętnie odpowiemy na pytania związane z tym spotkaniem. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach 9.00-15.00

+48 71 325 56 32, +48 71 326 21 61 lub wysłania zapytania e-mail: kontakt@c-systems.pl